ACCIONA NA ŚWIECIE
 

ACCIONA jest jedną z przodujących hiszpańskich spółek obecną w przeszło sześćdziesięciu krajach na pięciu kontynentach. Jako organizacja wielobranżowa zajmuje się działalnością gospodarczą w wielu dziedzinach, które jednak są ze sobą powiązane. Dziedziny są podzielone pomiędzy 6 pionów, z których wszystkie działają pod jedną marką ACCIONA: ACCIONA Infrastructures, ACCIONA Real Estate, ACCIONA Energy, ACCIONA Agua, ACCIONA Urban and Environmental Services, ACCIONA Logistics and Transport Services.

ACCIONA Infrastructures przoduje w działalności obejmującej prace badawczo-rozwojowe i innowacje i jest uznawana na całym świecie przez wyspecjalizowane podmioty państwowe i prywatne. W roku 2005 spółka ta otrzymała nagrodę za Innowacje w Budownictwie w ramach programu nagród za innowacyjność w stosowaniu kompozytów, za badania i promocję materiałów kompozytowych oraz ich zastosowanie w budowie najdłuższego mostu drogowego w Hiszpanii (Autostrada A-8 w Kantabrii), który został zbudowany przy użyciu materiałów polimeryzowanych wzmocnionych włóknem węglowym.

Perfekcja technologiczna jest jednym z głównych atutów konkurencyjnych spółki ACCIONA. Dowodem naszego przodownictwa w branży jest złożoność i wartość estetyczna inwestycji realizowanych lub zakończonych, takich jak Pałac Sztuki w Walencji, kolej miejska w Hong Kongu oraz tunele Guadarrama.

Spółka realizowała także i uczestniczyła w kilku najważniejszych inwestycjach ostatnich 50 lat w skali ogólnoświatowej, takich jak: czwarty terminal portu lotniczego Barajas w Madrycie, wieżowce Petronas w Kuala Lumpur, most Ting-Kau w Hong Kongu, stacja Oriente w Portugalii lub szpital uniwersytecki imienia króla Abdullaha w Jordanii.

W Polsce podjęliśmy się między innymi budowy metra (3 przystanki, 2 tunele), mostu nad Odrą we Wrocławiu (Acciona Infrastructure).

www.acciona.com

www.accionainmobiliaria.es

© 2008 Acciona Nieruchomości